Meillä on ihana ja tunnelmallinen ilta maaliskuussa, kun vietämme Inkalan ikivihreitä ja iskelmiä -teemaillallista
Hinta: 55 €/henkilö
Silloin illallispöytään katetaan Inkalan ikisuosikkeja ja lempiherkkuja. Kyllä maistuu!
Runsaassa noutopöydässä on tarjolla muun muassa sillivati Inkalan tapaan, lohimousse-mallasleipäkakkua, kaalikääryleitä, linnapaistia ja mangojuustokakkua. Nam! Käy tutustumassa ruokalistaan.
Maistuvan ja mainion illallisen lisäksi nautimme livemusiikista. Ikivihreää iskelmämusiikkia meille esittää taitava Kepittäjät-trio.
– Soitamme kaikkien tuntemia ja rakastamia ikivihreitä iskelmiä. Luvassa on niin kotimaisia kuin kansainvälisiäkin hittejä, kertoo trion solisti Jan Överlund.
Illan aikana kuullaan ainakin Irwinin Vain elämää, Baddingin Paratiisi, Leevi and the Leavingsin Pohjois-Karjala ja CCR:n Have you ever seen the rain.
Tee saman tien varaus maaliskuun hilpeimpään iltaan! Inkalan teemaillalliset varataan etukäteen, koska lippuja ei myydä ovelta.
Varauksen voi tehdä varauslomakkeella, sähköpostitse tai soittamalla numeroon 0500 767 150.
Tule yksin, kaksin, perheen kanssa – tai kerää isompi jengi ja lähde porukalla viihtymään!
Takaisin